Dallime mes rishikimeve të "Hoxha (mbiemër)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(gr)
vNo edit summary
{{kthjellim}}
 
'''Hoxha''' është mbiemri i personavenjohur Shqiptare dhe më i përdorurvijimShqipëri<ref>https://www.shqiperia.com/100-mbiemrat-me-te-perdorur-ne-Shqiperi.2418/</ref>
'''Hoxha''' është mbiemri ipersonave në vijim:
 
* [[Ajet Hoxha]] – (?–), ish-lojtar futbolli shqiptar
* [[Spartak Hoxha]] – (?–), balerin shqiptar
* [[Yll Hoxha]] – (1987–), futbollist kosovaro shqiptar
 
==Referenca==
{{reflist}}