Dallime mes rishikimeve të "Avni Mula"

56 bytes added ,  6 vjet më parë
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
'''Avni Mula''' lindi më [[4 janar]] të vitit [[1928]] në [[Gjakova|Gjakovë]], [[Kosova|Kosovë]]), është një kompozitor i shquar shqiptar. Avniu u martua me sopranon ruse [[Nina Mula]] me të cilën patë një vajzë [[Inva Mula|Inva Mula-Çako]].
== Biografia ==
Avni Mula ka dy vajza Adelina pianiste dhe Inva soprano
 
== Karriera ==
Anonymous user