Ndryshimi mes inspektimeve të "Beqir Valteri"

39 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Beqir Valteri''' (Vinjoll, 1892 - Tiranë, 14 prill 1945) ishte atentatori i parë i Mbreti Zog I (atëherë ende Ahmet Zogolli), pjesëmarrës...)
 
'''Beqir Valteri''' ([[Vinjoll]], [[1892]] - [[Tiranë]], [[14 prill]] [[1945]]) ishte atentatori i parë i [[Mbretit Zog I|Mbreti Zog I]] (atëherë ende Ahmet Zogolli), pjesëmarrës në Lëvizjen e Qershorit, antizogist në mërgim dhe deputet gjatë Luftës së Dytë Botërore.
 
 
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
Anonymous user