Ndryshimi mes inspektimeve të "Beqir Valteri"

51 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Beqir Valteri''' ([[Vinjoll]], [[1892]] - [[Tiranë]], [[14 prill]] [[1945]]) ishte atentatori i parë i [[Mbretit Zog I|Mbreti Zog I]] (atëherë ende Ahmet Zogolli), pjesëmarrëspërkrahës i Lëvizjen[[Lëvizja e Qershorit|Lëvizjes së Qershorit]], antizogist në mërgim dhe deputet gjatë [[Lufta e Dytë Botërore|Luftës së Dytë Botërore]].
 
 
7.597

edits