Ndryshimi mes inspektimeve të "Beqir Valteri"

25 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
'''Beqir Valteri''' ([[VinjollBurgajeti|Burgajet]]<sup>[?]</sup>, [[1892]] - [[Tiranë]], [[14 prill]] [[1945]]) ishte atentatori i parë i [[Mbretit Zog I|Mbreti Zog I]] (atëherë ende Ahmet Zogolli), përkrahës i [[Lëvizja e Qershorit|Lëvizjes së Qershorit]], antizogist në mërgim dhe deputet gjatë [[Lufta e Dytë Botërore|Luftës së Dytë Botërore]].
 
 
7.597

edits