Dallime mes rishikimeve të "Beqir Valteri"

282 bytes added ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
'''Beqir Valteri''' ([[Burgajeti|BurgajetVinjoll]]<supref>[?[Sejfi Vllamasi|Vllamasi S]]., ''[http://www.mnvr.org/ballafaqime-politike-ne-shqiperi-1897-1942-kapitulli-ix/ Ballafaqime politike në Shqipëri (1897–1942): kujtime dhe vlerësime historike],'' përg. M. Verli, Tiranë: "Neraida", <nowiki>ISBN 9992771313</nowiki></supref>, [[1892]] - [[Tiranë]], [[14 prill]] [[1945]]) ishte atentatori i parë i [[Mbreti Zogu I|Mbretit Zog I]] (atëherë ende Ahmet Zogolli), përkrahës i [[Lëvizja e Qershorit|Lëvizjes së Qershorit]], antizogist në mërgim dhe deputet gjatë [[Lufta e Dytë Botërore|Luftës së Dytë Botërore]].
 
 
== Burime ==
<references />
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
7.597

edits