Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kadriu"

2 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
Letra e parë e kategorisë është e vogël using AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (Letra e parë e kategorisë është e vogël using AWB)
Sot ai jeton dhe vepron ne [[Prishtina|Prishtinë]].Gazetar dhe redaktor në gazetën [[Rilindja (OPGBG)|Rilindja]] dhe tash redakton robrikën e kulturës në të përditshmën [[Zëri i ditës|Zëri]], [[Prishtina|Prishtinë]]. [[Shkrimtarë shqiptarë]], anëtar i [[Pen Qendra e Kosovës]] (klubit) [[Prishtina|Prishtinë]].
Botime të tjera: Dhurata letrare, libër leximi për kl. VII (1987), shumë herë i ribotuar, "555 arsye për të qeshur", libër me mahi, me pseudonim I. Karadaku (1995), "444 arsye për të qeshur", libër me mahi, me pseudonim I. Karadaku (1997) .
 
{{lit-cung}}
 
[[Kategoria:shkrimtarëShkrimtarë shqiptarë|Lindje 1945]]
[[Kategoria:Njerëz nga Gjilani]]