Dallime mes rishikimeve të "Liqeni i Bodenit"

v
→‎top: Rregullim i sintaksës using AWB
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 67 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q4127 (translate me))
v (→‎top: Rregullim i sintaksës using AWB)
:Thellësija max. 254 m
:Thellësija mesatare 90 m
* '''''gjatësia e bregut të liqenit:''''' 273  km, nga kjo:
* '''[[Gjermani]]:''' 173  km ([[Baden-Württemberg]]: 155  km dhe [[Bavaria]]: 18  km)
* '''[[Zvicer]]:''' 72  km ([[Kanton Thurgau]] dhe [[Kanton St. Gallen]])
* '''[[Austri]]:''' 28  km ([[Vorarlberg]])
 
* '''''Lumenjtë që derdhen në liqe:'''''
** [[Rajna]], [[Bregenzer Ach]], [[Argen]], [[Radolfzeller Aach]], [[Steinach]], [[Schussen]], [[Goldach]],
* '''[[Austri]]:''' [[Bregenz]]
* '''[[Zvicra]]:''' [[Rorschach]], [[Arbon]], [[Romanshorn]], [[Kreuzlingen]],[[Dornbirner Ach]]
 
 
 
 
= Lidhje të jashtme =