Ndryshimi mes inspektimeve të "Dita Ndërkombëtare e Gruas"

v
U kthyen ndryshimet e 178.132.220.48 (diskutimet) në versionin e fundit nga Flladimi.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 178.132.220.48 (diskutimet) në versionin e fundit nga Flladimi.)
Ideja për “'''Ditën Ndërkombëtare të Gruas'''’ u hodh fillimisht në fillim të shekullit të XIX-të, e cila ishte një periudhë e tronditur nga trazirat dhe shtimi i popullsisë, për botën e industrializuar.
 
[[8 mars]]i njihet si "Dita e Gr8marsluasGruas", në të gjithë botën. Madje në shtete të ndryshme kjo ditë festohet si festë kombëtare. Kjo ditë shërben jo vetëm për bashkimin e grave pa dallim feje, race, kulture, gjuhe dhe prejardhjeje, por edhe për të kujtuar përpjekjet për barazi, paqe, drejtësi dhe ndërtim në gati 9 dekada.
 
== Historia ==