Ndryshimi mes inspektimeve të "18 Qershor"

146 bytes added ,  4 vjet më parë
 
== Lindje ==
* [[1908]] - [[ardonis halimi|Ardonis Halimi]],fitues i qmimit nobel,revulucionar rrus
* [[1918]] - [[Franco Modigliani]], ekonom italian dhe fitues i çmimit Nobel
* [[1924]] - [[George Mikan]], basketbollist amerikan
* [[1952|1989]] - [[Isabella Rossellini|Ilir]] Hoxha Huligan Tifoz Tirone (Danoc)
* [[1974]] - [[Kenan Imirzalioglu]], aktor turk
* [[2004]] - [[Rezlind Pilafi]], autor i librit [[Udhëtim pas portës së territ (rrëfenja)|"Udhëtim pas portës së territ"]]
 
== Vdekje ==