Ndryshimi mes inspektimeve të "18 Qershor"

218 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e parë të tekstit (nga 217.73.142.1) që pasohet nga rishikimi 1415008 nga 46.99.41.57: vandalizem)
v
 
== Lindje ==
* [[1908]] - [[ardonis halimi|Ardonis Halimi]],fitues i qmimit nobel,revulucionar rrus
* [[1918]] - [[Franco Modigliani]], ekonom italian dhe fitues i çmimit Nobel
* [[1924]] - [[George Mikan]], basketbollist amerikan
* [[1952]] - [[Isabella Rossellini]],aktore italiane
* [[1974]] - [[Kenan Imirzalioglu]], aktor turk
* [[2004]] - [[Rezlind Pilafi]], autor i librit [[Udhëtim pas portës së territ (rrëfenja)|"Udhëtim pas portës së territ"]]
 
== Vdekje ==