Ndryshimi mes inspektimeve të "Oliver Cromwell"

189 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 84.22.49.50 (diskutimet) në versionin e fundit nga Poisoner master.
(biografin e shkrimtarit oliver kromvelit)
v (U kthyen ndryshimet e 84.22.49.50 (diskutimet) në versionin e fundit nga Poisoner master.)
'''Oliver Cromwell''' (sq:'''Oliver Kromveli''') ka lindur më [[25 Prill]] [[1599]] - vdiq më [[3 Shtator]] [[1658]] ishte udheheqes i lartë ushtarak,politikan,ideolog dhe Lord Protektori i shteteve te [[Commonwealth]] dhe udhehqes i [[Revolucionit Anglez]] po ashtu dhe hartues i Kushtetutes se pare Angleze e cilia nuk zbatua dhe nuk hyri në fuqi asnjehere<ref>http://www.history.com/topics/british-history/oliver-cromwell</ref>.
'''''Tekst i theksua''' ka bere dhunime seksuale eshte vertet nje njeri i tuprushem )''
 
'''''Oliver Cromwell'''kyy shhkrimtar edhe lopaa ma e madhe ne mban boten eshte vrases mos i besoni ketyre rredhanave''
(sq:'''Oliver Kromveli''') ka lindur më [[25 Prill]] [[1599]] - vdiq më [[3 Shtator]] [[1658]] ishte udheheqes i lartë ushtarak,politikan,ideolog dhe Lord Protektori i shteteve te [[Commonwealth]] dhe udhehqes i [[Revolucionit Anglez]] po ashtu dhe hartues i Kushtetutes se pare Angleze e cilia nuk zbatua dhe nuk hyri në fuqi asnjehere<ref>http://www.history.com/topics/british-history/oliver-cromwell</ref>.
 
[[File:Oliver Cromwell by Samuel Cooper.jpg|thumb|Oliver Cromwell|270px]]