Ndryshimi mes inspektimeve të "Francis Crick"

1 byte added ,  4 vjet më parë
v
'''Francis Harry Compton Crick''' lindi më [[8 qershor]] 1916 në [[Northampton]], [[Angli]] dhe vdiq më [[28 korrik]] 2004 në [[San Diego]], [[USA]]). Ishte fizikan dhe biokimist anglez dhe së bashku me [[James Watson]] bëri-formoi strukturën molekulare të [[acideve dezoksiribonuklearë]] [[DNA]].
 
[[Kategoria:FizikanëFizikantë anglezë]]
[[Kategoria:Kimistë anglezë]]
[[Kategoria:Lindje 1916]]