Dallime mes rishikimeve të "1456"

4 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
rregullim sintakse
No edit summary
v (rregullim sintakse)
 
{{Tabelamuajve}}
 
Mbi [[viti|vitin]]n '''1456'''.
 
==Ngjarje==
* [[20 maj]]: Tradhëtia e [[Moisi Arianit Golemi|Moisiut]] ndaj Gjergj Kastriot Skëndërbeut dhe disfata e tij në Dibër.
* [[18 tetor]]: Shitja e [[Modrič|kështjellës së Modrizës]] nga Gjergj Stres Balsha.
 
==Lindje==
 
<!--Kategorizimi-->
<!--nderlidhje-->
[[Category:Kalendari]]
[[Category:Vite]]
[[Category:1456]]
 
[[CategoryKategoria:Kalendari]]
<!--nderlidhje-->
[[CategoryKategoria:Vite]]
[[CategoryKategoria:1456]]