Dallime mes rishikimeve të "Kuzhina shqiptare"

305 bytes added ,  6 vjet më parë
Kam treguar per gatimet qe shqiptaret kane marre nga te tjeret.
v (U kthyen ndryshimet e 185.66.128.208 (diskutimet) në versionin e fundit nga Liridon.)
(Kam treguar per gatimet qe shqiptaret kane marre nga te tjeret.)
'''Kuzhina shqiptare''' është një përzierje e influencave të kuzhinës [[Turqia|turke]], asaj [[ballkan]]ike dhe [[Evropa|evropiane]]. Ajo është e njohur për vlerat e larta ushqimore dhe shijen e saj mjaft të mirë. Pothuajse çdo krahinë ofron specialitet e saj të veçanta.
Shqipëria ka marrë nga shtetet e tjera lloje të ndryshme të gatimit, po ashtu edhe gatime të ndryshme. Si përshembull, shqiptarët kanë marrë nga Turqia ëmbëlsira si bakllavaja, apo kadaifi. Ata kenë marrë nga Italia gatimin e makaronave, që më parë as nuk njihej nga popuj si shqiptarët.
 
Gatimi i mishit të pjekur, sidomos qingjit dhe përgatitja e byrekëve të ndryshëm është e përhapur në të gjithë vendin. Veçanërisht në krahinat e jugut dhe [[Shqipëri]]së së mesme është i njohur përdorimi në shkallë të gjerë i perimeve dhe zarzavateve, vajit të ullirit, erëzave të ndryshme dhe limonit.
Ndër pijet jo alkoolike është për tu përmendur boza (një pije freskuese me bazë misrin), e prodhuar në veri të vendit sidomos në krahinën e Kukësit si dhe rehania, e cila vjen nga lëngu i rrushit dhe është pije tipike e Skraparit.
 
== Burimet ==
{{reflist}}
Anonymous user