Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Skraparit"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 37 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q194381 (translate me))
vNo edit summary
{{Korniza|Skrapar District.svg|250px|right|Rrethi i Skraparit}}
'''Rrethi i Skraparit''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjendet në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Rrethi i Skraparit ka 30,60834.613 banorë (sipas [[2010|2011]]) dhe një sipërfaqe prej 775 km² me kryeqendër [[Çorovoda|Çorovodën]].
 
== Ndarja administrative ==
63

edits