Ndryshimi mes inspektimeve të "1896 në film"

9 bytes added ,  4 vjet më parë
v
rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 12 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1051973 (translate me))
v (rregullim i sintaksës)
 
*Prill - [[Vitascope]] e [[Thomas Edison]] dhe [[Thomas Armat]] është përdor për të shfaq një film në shfaqjen publike [[New York City]]
* [[William Selig]] themeloi [[Selig Polyscope Company]] në [[Chicago]].
* Casimir Sivan dhe E. Dalphin krijuan formatin 38  mm.
[[Image:The Kiss 1896 Film Strip.jpg|thumb|right|Puthja e parë në film ka qenë në 1896 përfshirë yjet të madhë filmit kanadeze [[May Irwin]] dhe [[John C. Rice]].]]
 
 
{{Vite në film}}
 
[[Category:Filma 1896| ]]
[[CategoryKategoria:ViteFilma 1896| film]]
[[Kategoria:Vite në film]]
[[CategoryKategoria:1896|Film]]