Ndryshimi mes inspektimeve të "Shpella e piratëve (roman)"

v
U kthyen ndryshimet e 79.106.109.163 (diskutimet) në versionin e fundit nga Ah3kal.
Etiketa: Redaktim nga aplikacioni për celular
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.109.163 (diskutimet) në versionin e fundit nga Ah3kal.)
'''Shpella e piratëve''' është një nga romanet e shkrimtarit shqiptar [[Petro Marko]]. Ky roman i përket krijimtarisë për fëmijë.
== Përmbajtja ==
Përmbajtja e romanit është shpërndarë në pesë pjesë. Pjesa e parë ka dy tituj "Tregimi i Niko Dabos" dhe "Përleshja me peshkaqenin". Ndërsa pjesa e dytë mbanë titujt "Zbulimi i një fshehtësie shekullore", "Gjonbaba ! Gjonbaba !" dhe "Lolua - Gjonbaba !. Në pjesen e tretë paraqiten titujt "Përgatitja", "Në sulm për futje në shpellë", "Në detin e shpellës" dhe "Viti 999 !". Pjesa e katërt fillon me titullin "Emri i Rusman el Namsurit" vazhdon me "Gjonbiri" dhe përfundon me titullin "Gjonipi". Pjesa pestë dhe e fundit, ka pesë tituj. Fillon me titullin "Kthimi i ''humbjes''", vazhdonë b3eee3meme "Lundërthyes në skëterrë !", "Zbulime tjera", "Zëri i jetës" dhe përfundon me "Në krye ''DelDelfini i pionierëve'' !".
 
[[Kategoria:Romane]]
[[Kategoria:Petro Marko.]]