Hape menynë kryesore

Changes

23 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Deri në moshën pesëmbëdhjetë vjeçare Washingtoni vizitoi shkollën në Williamsburg, ku ai pati një shkollim të thjeshtë dhe ku ishte shumë aktiv në matematikë. Pas [[1749]] ishte ai së pari si gjeometër aktiv në luginën të Shenandoah.
 
Lufta per liri
== Shiko edhe ==
* [[Mount Rushmore]]
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user