Ndryshimi mes inspektimeve të "Xhorxh Uashington"

23 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Deri në moshën pesëmbëdhjetë vjeçare Washingtoni vizitoi shkollën në Williamsburg, ku ai pati një shkollim të thjeshtë dhe ku ishte shumë aktiv në matematikë. Pas [[1749]] ishte ai së pari si gjeometër aktiv në luginën të Shenandoah.
 
Lufta per liri
== Shiko edhe ==
* [[Mount Rushmore]]
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user