Dallime mes rishikimeve të "Ishulli i Princit Eduard"

v
→‎top: rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Skeda Coat_of_Arms_of_Prince_Edward_Island.png u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Green Giant)
v (→‎top: rregullim i sintaksës)
{{Kartela vendbanim
| emri = Ishulli i Princit Eduard
| emri_amtar = {{en}} Prince Edward Island </br /> {{fr}} Île-du-Prince-Édouard </br /> {{gd}} Eilean a' Phrionnsa
| lloji_vendbanimit = [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|provincë]]
| nofka =
| motoja = {{la}} ''Parva sub ingenti''
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Flag of Prince Edward Island.svg
| stema_figura =
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = CAN
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi =
| zona_kohore = [[UTC-4]]
| ora_verore =
| kodi_postar = C (prefiksi) </br /> PE (kodi)
| produkti_brendshëm_bruto = {{formatnum:4624}} [[Milioni|mln]] [[Dollari kanadez|C$]]{{Cite web|url = http://www40.statcan.ca/l01/cst01/econ15.htm |title = Gross domestic product, expenditure-based, by province and territory|accesso = 02/06/2010 |Gjuha = en|publisher = [[Statistics Canada]]|accessdate = 10/11/2009}} (2008)
| përfaqësia_parlamentare = [[Dhoma e Komunëve (Kanada)|Dhoma]]: 4 </br /> [[Senati i Kanadasë|Senati]]: 4
| aeroporti =
| aeroporti_largësia =
| www = www.gov.pe.ca/
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto =
| gjatësia = -63.12021
}}
'''Ishulli i Princit Eduard''' është një [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|provincë]] në [[Kanada]]. Provinca ka një sipërfaqe 5685.73 &nbsp;km² dhe popullsi 140204 banorë<ref>{{cite web
| url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A
| title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)