Dallime mes rishikimeve të "Sant Julià de Lòria"

v
rregullim i sintaksës
v (Fix)
v (rregullim i sintaksës)
|-
|Sipërfaqja :
|60km60&nbsp;km<sup>2</sup>
|-
|Qendra:
|}
 
Vendbanim dhe njësi adninistrative në jug-perëndim të [[Andorrë]]s me një sipërfaqe prej 60km60&nbsp;km<sup>2</sup> dhe 8.313 banorë. Në përbërje të qytetit hyjnë fshatrat: ''Aixovall, Bissisarri, Fontaneda, Auvinyà, Aixirivall, Juberri, Nagol, Certers, Llumeneres''
 
{{commonsart|Sant Julià de Lòria|Sant Julià de Lòria}}
* [http://www.concurscaballeandorra.ad/ " de Chant Montserrat Caballé"]
 
<br {{clear=all>}}
{{Komunat dhe fshatrat e Andorrës}}
<!--kategorizimi-->
 
[[Kategoria:Andorrë]]
 
<!--interwiki-->