Dallime mes rishikimeve të "Deurne"

4 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
rregullim i sintaksës
v (rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Deurne vlag.svg
| stema_figura = Deurne wapen.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Deurne
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 0493
| www = www.deurne.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0762 (2009).svg
| gjatësia = 5.794722
}}
'''Deurne''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Brabanta Veriore]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 118.37 &nbsp;km² dhe popullsi 31536 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Deurne]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==
{{Provinca Brabanta Veriore}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Bashki në Brabanta Veriore]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Bashki në Brabanta Veriore]]