Dallime mes rishikimeve të "Haarlem"

4 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 69 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9920 (translate me))
v (rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura = Haarlem Spaarne.jpg
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Flag Haarlem.svg
| stema_figura = Haarlem wapen.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Haarlem
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 023
| www = www.haarlem.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0392 (2009).svg
| gjatësia = 4.640556
}}
'''Haarlem''' është një [[bashkitë e Holandës|bashki]] në provincën [[Hollanda e Veriut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 32.12 &nbsp;km² dhe popullsi 149516 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Haarlem]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==
{{Provinca Hollanda e Veriut}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Bashki në Hollanda e Veriut]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Bashki në Hollanda e Veriut]]