Dallime mes rishikimeve të "Lucero"

1 byte added ,  7 vjet më parë
v
rregullim i sintaksës
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 16 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q171463 (translate me))
v (rregullim i sintaksës)
[['''Lucero]]''' (emri i vertete '''Lucero Hogaza Leon''' lindi në [[29 gusht]] [[1969]] në [[Meksiko]], është një aktore dhe këngëtare. Ajo e filloi karrierën në moshën 10 vjeçare si '''Lucerito'''. Ajo është e martuar me këngëtarin [[Manuel Mijares]] me të cilin ka dy fëmijë. Nëna e saj, aktorja dhe producentja Lucero Leon, është menaxher i saj.
 
== Telenovela ==
[[Figura:Lucero+ 102707 300.jpg|thumb|right|250px|]]
* ''[[Chispita (Telenovela)|Chispita]]'' (1982) - Chispita (Isabel)
* ''[[Coqueta]]'' (1983) Rocio (film)