Dallime mes rishikimeve të "Partia Komuniste e Shqipërisë"

v
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
v (→‎Ritrasformimi i PPSH-së në PKSH: rregullim i sintaksës)
 
== Ritrasformimi i PPSH-së në PKSH ==
Pas viteve [[2000]], [[Hysni Milloshi]] arriti me shumë përpjekje të rikrijonte [[Partia Komuniste e Shqipërisë|PKSH]] e'u zgjodh Sekretar i Parë i saj. Në zgjedhjet e vitit [[2003]] e [[2007]] PKSH ka përkrahur [[PS]]-në dhe kandidatët e saj në zgjedhjet përkatëse. Por në vitin [[2011]] ajo debohet nga koalicioni i majtë i [[PS]]-së, ndaj në zgjedhjet vendore PKSH vendos të kanidoj e vetme duke nxjerr kandidatin e tretë për Tiranën Hysni Milloshin, perballe Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.<ref>[http://www.gazetatema.net/web/2011/04/09/hysni-milloshi-do-punoj-me-berishen-ja-si-me-ndihmoi-lsi-per-te-kandiduar/ Hysni Milloshi: Do punoj me Berishën. Ja si më ndihmoi LSI për të kandiduar | Gazeta Tema<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref> Në këto zgjedhje Milloshi nuk arriti të fitonte pasi mori 1394 vota<ref>[http://result.cec.org.al/?q=1&r=31&l=384 Kqz - Rezultati Paraprak<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref>.
 
== Shih edhe ==