Dallime mes rishikimeve të "Borsele"

No change in size ,  7 vjet më parë
v
rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Bot: Migrating 25 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q10071 (translate me))
v (rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Flag of Borsele.svg
| stema_figura = Borsele.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Heinkenszand
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 0113
| www = www.borsele.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0654 (2009).svg
| gjatësia = 3.821667
}}
'''Borsele''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Zelanda]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 194.42 &nbsp;km² dhe popullsi 22734 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Heinkenszand]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==
{{Provinca Zelanda}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Bashki në Zelanda]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Bashki në Zelanda]]