Ndryshimi mes inspektimeve të "Shirin Ebadi"

No change in size ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Shtova foto)
v
[[Skeda:Shirin-Ebadi-Amsterdam-2011-Photo-by-Persian-Dutch-Network.jpg|thumb]]
'''Shirin Ebadi'''( (lindur në Hamadan, [[Iran]] 21 qershor 1947) juriste, aktiviste e të drejtave të njeriut, themeluese e Qendrës së të Drejtave të Njeriut në Iran dhe fituese e Çmimit Nobel për Paqe.