Dallime mes rishikimeve të "Bixhova"

908 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{KartelaInfobox MK vendbanim
| emri Emri = '''Bixhovë'''
| emri_amtar Sllavomaqedonisht = ''Биџево''
|Lloji lloji_vendbanimiti vëndbanimit = Fshat = fshat
|Flamuri_figura figura = <!--Pa ''Skeda:'' =fillim-->
| figura_përshkrimi Flamuri_artikulli =
|Stema_figura shteti = <!--Pa ''Skeda:'' fillim--> = MKD
|Stema_artikulli shkalla_administrative = 3
|Stema_gjerësia ndarja_adm_shkalla_1 = Jugperëndimor
|Pamje = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_1 = Rajoni jugperëndimor (Maqedoni) <!-- Artikulli për rajonin -->
|Përshkrimi ndarja_adm_shkalla_2i pamjes = Struga
 
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_2 = Komuna e Strugës
<!--Administrimi territorial-->
| kryetari =
| lartësiaRajoni = 694[[Rajoni jugperëndimor (Maqedoni)|Jugperëndimor]]
|Komuna sipërfaqja = [[Komuna e Strugës|Strugë]]
|Kryetari popullsia i Komunës = 546
|Partia popullsia_data udhëheqëse = 2002<ref name="stat"/>
 
| prefiksi = (46) 708
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
| kodi_postar = 6338
|Sipërfaqja harta_përshkrimi = =
|Popullsia gjer_g = 41 | gjer_m = 13 | gjer_s = 48 | gjer_dr = N 546
|Popullsia_viti gjat_g = 20 | gjat_m = 41 | gjat_s = 53 | gjat_dr = E2002
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna dhe statistika -->
|Vendasit = Bixhovas
| kryetari Krahina =
|Lartësia = 694
|Zona Kohore =
|Ora Verore =
|Kodi kodi_postar Postal = 6338
| prefiksi Prefiksi = (46) 708
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|harta = Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë <!--Parametri të mos ndërrohet-->
|harta_fizike = Yes
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=41 | gjer_m=13 | gjer_s=48 | gjer_dr =N
| gjat_g=20 | gjat_m=41 | gjat_s=53 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësi =
|gjatësi =
}}
 
'''Bixhovë''', ''({{Lang[[gjuha sllavo-mkmaqedone|maqedonisht]]: Биџево/Bidževo}})'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunënkomunën e Strugës]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Maqedoni]].
 
== Gjeografia ==