Dallime mes rishikimeve të "Kalishti (Strugë)"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
}}
 
'''KalishtiKalisht''', ''({{Lang[[gjuha sllavo-mkmaqedone|maqedonisht]]: Калишта}}/Kališta)'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunënkomunën e Strugës]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Maqedoni]]. Ky fshat shtrrihet rreth brigjeve të Liqenit të Ohrit, është një nga fshatrat më turistik në rrethinën e Strugës duke mirëpritur shumë turistë nga shumë vende të ndryshme,Kryesisht është i banuar nga popullsia Shqiptare, flitet rrjedhshëm dhe pastër gjuha Shqipe Standarte.
 
== Gjeografia ==