Dallime mes rishikimeve të "Lubanishti"

1.770 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
{{Infobox MKDMK fshat|vendbanim
|Emri = '''Lubanisht'''
| foto harta=
|Sllavomaqedonisht = Љубаништа
{{Harta fshat MKD|'''Lubanisht'''|40|55|0|20|46|60}}
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
| emri='''Lubanisht'''
|Flamuri_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| komuna=Komuna e Ohrit
|Flamuri_artikulli =
| krahina=
|Stema_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| banor=171
|Stema_artikulli =
| posta=
|Stema_gjerësia =
| telefoni=
|Pamje = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| lartësia=1269m
|Përshkrimi i pamjes =
| gjerësia=40° 55' 0 veri
 
| gjatësia=20° 46' 60 lindje
<!--Administrimi territorial-->
| web=
|Rajoni = [[Rajoni jugperëndimor (Maqedoni)|Jugperëndimor]]
|Komuna = [[Komuna e Ohrit|komunën e Ohrit]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =
|Popullsia = 171
|Popullsia_viti = 2002
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna dhe statistika -->
|Vendasit =
|Krahina =
|Lartësia = 1269
|Zona Kohore =
|Ora Verore =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|harta = Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë <!--Parametri të mos ndërrohet-->
|harta_fizike = Yes
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=40 | gjer_m=55 | gjer_s=0 | gjer_dr =N
| gjat_g=20 | gjat_m=46 | gjat_s=60 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësi =
|gjatësi =
}}
 
'''Lubanisht''', ''([[gjuha sllavo-maqedone|Maqedonishtmaqedonisht]]: Љубаништа/Ljubaništa)'' ёshtёështë fshat [[Komuna e Ohrit|Komunënkomunën e Ohrit]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Maqedoni]].
== Gjeografia ==
 
<!-- == Gjeografia == -->
 
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 171 banorë nga të cilët 169 ishin Maqedonas, 1 Turk dhe 1 tjetёr.<ref>[ http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf ''Book 5 - Total population according to the Ethnic Affiliation, Mother Tongue and Religion'', The State Statistical Office, Skopje, 2002, f. 151.]</ref>
== Ekonomia ==
 
<!-- == KulturaEkonomia == -->
 
<!-- == HistoriaKultura == -->
 
<!-- == Shih edheHistoria == -->
{{Komuna e Ohrit}}
 
<!-- == ReferencatShih edhe == -->
 
{{ref}}
== Burimet ==
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
[[Kategoria:Ohër]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Ohrit]]
| komuna={{Komuna e Ohrit}}