Ndryshimi mes inspektimeve të "Gaular"

1 byte added ,  5 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 22 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q493273 (translate me))
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura = Brekkefossen.JPG
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura =
| stema_figura = Gaular_komm.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NOR
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi =
| www = www.gaular.kommune.no
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Norway Sogn og Fjordane - Gaular.svg
| gjatësia =
}}
'''Gaular''' është një [[Komunat e Norvegjisë|komunë]] në [[Qarqet e Norvegjisë|qarkun]] [[Sogn og Fjordane]], [[Norvegji]]. Komuna ka një sipërfaqe 582 &nbsp;km² dhe popullsi 2776 banorë<ref>[http://www.ssb.no/folkendrkv/2012k2/tabeller.html Të dhëna statistikore mbi popullsinë e komunave të Norvegjisë.]</ref>.
 
== Demografia ==