Dallime mes rishikimeve të "Kannonkoski"

3 bytes removed ,  6 vjet më parë
rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(rregullim i sintaksës)
|Provinca = [[Finlanda Perëndimore]]
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 549.62 <ref name="total_area">{{Cite web |url= http://www.maanmittauslaitos.fi/sites/default/files/pinta-alat_2011_kunnannimenmukaan.xls |title= Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011 |accessdate= 9 mars 2011 |publisher= Land Survey of Finland |format= PDF |language= Finlandisht, Suedisht}} </ref>
|Popullsia = 1,469 <ref name="population_count">{{Cite web |url=http://vrk.fi/default.aspx?docid=8843&site=3&id=0|title=VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015|publisher=Population Register Center of Finland|language=Finlandisht, Suedisht|accessdate=17 korrik 2015}}</ref>
|Dendësia = 3.3
| gjat_g=25 | gjat_m=16 | gjat_s= | gjat_dr =E
|WebFaqja = [http://www.kannonkoski.fi/ www.kannonkoski.fi]}}
 
 
'''Kannonkoski''' ({{lang-fi|Kannonkosken kunta}}), është një [[Komunat e Finlandës|komunë]] në [[Finlanda|Finlandë]]. Është e vendosur në provincën [[Finlanda Perëndimore]], dhe është pjesë e rajonit [[Finlanda Qendrore]].
== Lidhje të jashtme ==
{{commonscat}}
*[http://www.kannonkoski.fi/ www.kannonkoski.fi] - Webfaqja zyrtare
 
 
{{FinlandaQendrore}}
{{Finlanda-cung}}
 
[[Kategoria:Qytete në Finlandë|Kannonkoski]]
[[Kategoria:Komunat e Finlandës Qendrore]]