Krimpen aan den IJssel: Dallime mes rishikimesh

rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v Bot: Migrating 22 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q739449 (translate me)
rregullim i sintaksës
Rreshti 8:
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Krimpen aan den Ijssel vlag.svg
Rreshti 15:
| stema_figura = Wapen Krimpen aan den IJssel.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
Rreshti 30:
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Krimpen aan den IJssel
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
Rreshti 42:
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 0180
Rreshti 60:
| www = www.krimpenaandenijssel.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0542 (2009).svg
Rreshti 82:
| gjatësia = 4.6
}}
'''Krimpen aan den IJssel''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Hollanda e Jugut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 8.93 &nbsp;km² dhe popullsi 28832 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. Krimpen aan den IJssel është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==
Rreshti 92:
{{Provinca Hollanda e Jugut}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Komuna në Holandën e Jugut]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Holandën e Jugut]]