Hape menynë kryesore

Changes

18 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|gjatësi =
}}
{{KUTIAKumanova}}
 
'''Kumanovë''' shtrihet në pjesën veriore të [[Maqedoni]]së, rrëzë [[Malet e Karadakut|Malit të Zi të Shkupit]], mes kufirit me [[Serbi]]në në veri dhe [[Kosovë]]n në veri-perëndim.