Ndryshimi mes inspektimeve të "Strazha"

2.020 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
{{Infobox MKDMK fshat|vendbanim
|Emri = '''Strazhë'''
| foto harta=[[Figura:Noimage.png|Noimage.png]]<!---140px-->
|Sllavomaqedonisht = Стража
| emri='''{{PAGENAME}}'''
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
| komuna=
|Flamuri_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| krahina=
|Flamuri_artikulli =
| banor=
|Stema_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| posta=
|Stema_artikulli =
| telefoni=
|Stema_gjerësia =
| lartësia=
|Pamje = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| gjerësia=
|Përshkrimi i pamjes =
| gjatësia=
| web=
}}
 
<!--Administrimi territorial-->
'''{{PAGENAME}}''' është një fshta në komunën e Likovës.
|Rajoni = [[Rajoni verilindor (Maqedoni)|Verilindor]]
|Komuna = [[Komuna e Likovës|Likovë]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
== Histori ==
|Sipërfaqja =
|Popullsia =
|Popullsia_viti = 2002
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna dhe statistika -->
== Gjeografi ==
|Vendasit =
|Krahina =
|Lartësia =
|Zona Kohore =
|Ora Verore =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
== Demografi ==
|harta = Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë <!--Parametri të mos ndërrohet-->
|harta_fizike = Yes
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =N
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësi =
|gjatësi =
}}
 
'''Strazhë''', ''([[gjuha sllavo-maqedone|maqedonisht]]: Стража/Straža)'' ёshtё fshat nё [[Komuna e Likovës|komunën e Likovës]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Maqedoni]].
 
<!-- == Gjeografia == -->
 
== Demografia ==
Sipas një regjistrimi të realizuar në vitin [[1900]] fshati numëronte 100 banorë shqiptarë, kurse sot është një fshat i braktisur me disa shtëpi të pa riparuara aty këtu.
 
<!-- == EkonomiEkonomia == -->
 
<!-- == ToponimeKultura == -->
{{MKD-gjeo-cung}}
 
<!-- == Historia == -->
== Vendbanimet e komunës ==
{{Komuna e Likovës}}
 
<!-- == Shih edhe == -->
 
<!-- == Burimet == -->
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Likovës]]
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.kumanova.li Kumanova.li]
 
{{MKD-gjeo-cung}}
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Likovës]]
[[Kategoria:Fshatra në Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]
{{Komuna e Likovës}}