Dallime mes rishikimeve të "Piroku"

1.878 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(U kthye versioni 1510509 i bërë nga 79.125.210.208 (diskutimet))
No edit summary
{{Infobox MKDMK fshat|vendbanim
|Emri krahina = '''Pollog i Poshtëm'''
| foto harta =
|Sllavomaqedonisht emri = '''{{PAGENAME}}'''
|Lloji i vëndbanimit komuna = BogovineFshat
|Flamuri_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| krahina ='''Pollog i Poshtëm'''
|Flamuri_artikulli banor = 5.127
|Stema_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| posta =
|Stema_artikulli =
| telefoni = +389 044
|Stema_gjerësia =
| lartësia = 515 metra
|Pamje = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| gjerësia =
|Përshkrimi i pamjes =
| gjatësia =
 
| web = www.pirok.8m.com
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i Pollogut|Pollog]]
|Komuna = [[Komuna e Bogovinës|Bogovinë]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =
|Popullsia = 5.127
|Popullsia_viti = 2002
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna dhe statistika -->
|Vendasit =
|Krahina =
|Lartësia =
|Zona Kohore =
|Ora Verore =
|Kodi Postal =
|Prefiksi = +389 044
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja web = [http://www.pirok.8m.com ]
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|harta = Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë <!--Parametri të mos ndërrohet-->
|harta_fizike = Yes
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =N
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësi =
|gjatësi =
}}
 
# Lagja-mëhalla e Xhamisë. Gjendet në pjesën jugore te fshatit ; prej lagjeve te tjera e ndan Rruga e Madhe. Gjate viteve te fundit fshati është zgjeruar në te katër anët e territorit te vet.
 
<!-- == EkonomiaDemografia == -->
 
<!-- == Ekonomia == -->
 
== Kultura ==
Shënime për emrin gjenden edhe në vakufnamet e Mehmet Beut te vitit 1461 ose 1462 dhe te shënimet e Qebir Mehmet Celebise te vitit [[1470]].
 
<!-- == Shih edheHistoria == -->
{{Komuna e Bogovinës}}
 
<!-- == Shih edhe == -->
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Bogovinës]]
 
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
<!-- == Lidhje të jashtme == -->
 
{{MKD-gjeo-cung}}
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Bogovinës]]
[[Kategoria:Fshatra në Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]
{{Komuna e Bogovinës}}