Ndryshimi mes inspektimeve të "Manhajmi"

1 byte removed ,  4 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
('Wappen Mannheim.png' -> 'Wappen Mannheim.svg' using GlobalReplace v0.2a - Fastily's PowerToys: png -> svg)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
|shënim =
}}
 
 
Qyteti universitar '''Manhajm''' është me diku rreth 320.000 banorë, i dyti qytet pas [[Stuttgart|Shtutgartit]] dhe qytet i dytë më i madh i landid [[Baden-Württemberg]]. Nga qyteti fqinjë [[Ludwigshafen|Ludvigs-hafen]], qyteti Manhajm ndahet nga lumi [[Rhein|Rajn]].