Dallime mes rishikimeve të "Nimega"

No change in size ,  6 vjet më parë
rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 65 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q47887 (translate me))
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura = Nijmegen (3).JPG
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Flag of Nijmegen.svg
| stema_figura = Nijmegen wapen.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Nimega
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia = Jul-88
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 024, 0481
| www = www.nijmegen.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0268 (2009).svg
| gjatësia = 5.8667
}}
'''Nimega''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Gelderland]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 57.53 &nbsp;km² dhe popullsi 162932 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. Nimega është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==
{{Provinca Gelderland}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Komuna në Gelderland]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Gelderland]]