Dallime mes rishikimeve të "Kreshnik Qato"

62 bytes removed ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Lindi më '''( ? )''' në [[Durrës]].
Kreshniku është kampion i botës në peshat super të mesme në boks. AiKreshniu posedonbokson '''brezinpër eShqipërinë artë'''por të federatësështë '''IBCjevg''' (org.nga International Boxing Council)origjina. Menaxher i Kreshnikut është '''Nik Berisha''', i cili ka për qëllim një rrugë më të lartë për të.
 
Po ashtu Kreshniku është kampion në fuqi i Evropës Lindore dhe është boksier i Federatës Shqiptare të Boksit (FSHBo).
: '''''[[Boksi|Boks]]'''''
* '''Kampion i Evropës Lindore'''
 
* '''Brezi i artë''' i federatës IBC
 
==Shiko dhe këtë==
Anonymous user