Ndryshimi mes inspektimeve të "Justin Timberlake"

v
shtimi i kategorisë
v (shtimi i kategorisë)
}}
 
'''Justin Randall Timberlake''' lindi më [[31 janar]] [[1981]]. Shumë herë i njohur si JT, është një këngëtar, aktor, tekstshkrues, producent etj. U lind në Memphis, SHBA. Si fëmijë u paraqit në shoun televiziv <br /> [[Në kërkim të yllit]]. Në fund të vitit 1990 u bë i njohur si këngëtari kryesor dhe anëtari më i ri i grupit të djemve <br /> [['N Sync]].
 
Gjatë kohës kur grupi ndërpreu punën , Timberlake realizoi albumet e tij të para solo <br /> [[Justified]](2002).Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasiqë shiti 7 milion kopje. Pastaj albumi <br /> [[FutureSex/LoveSounds]](2006) si dhe hitet <br /> [[Cry Me A River]] <br /> [[Rock Your Body]]. Prej 2007 deri më 2012 Timberlake u përqendrua në karrierën e tij si aktor. Ai u paraqit në filmat si <br /> [[Rrjeti social]], <br /> [[Shokë me benefite]], <br /> [[Në kohë]] etj.
Në vitin 2013 ai vazhdoi karrierën e tij muzikore me albumin <br /> [[20/20 Experience]].
berlake ka fituar 6 <br /> [[Grami]].
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
''':Me N'Sync''' * [http://www.last.fm/music/*NSYNC Last.fm]
[[Kategoria:Aktorë amerikanë]]
[[Kategoria:Lindje 1981]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]
37.617

edits