Dallime mes rishikimeve të "Saguenay-Lac-Saint-Jean"

→‎top: rregullim i sintaksës
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Flag of Saguenay-Lac-Saint-Jean.svg
| stema_figura =
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = CAN
| data_zgjedhjes2 =
| kryeqëndra =
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi =
| www = www.saguenaylacsaintjean.gouv.qc.ca/
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = LocationSaguenay-Lac-Saint-Jean.png
| gjatësia = -71.655
}}
'''Saguenay–Lac-Saint-Jean''' është një [[Rajonet e Kebekut|rajon administrativ]] në [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|Provincën]] [[Kebek (kthjellim)|Kebek]], [[Kanadaja|Kanada]]. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 95893 &nbsp;km² dhe popullsi 272911 banorë<ref>{{cite web
| url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A
| title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)