Ndryshimi mes inspektimeve të "Sør-Trøndelag"

→‎top: rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 49 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q50628 (translate me))
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura =
| stema_figura = Sør-Trøndelag våpen.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NOR
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi =
| www = www.stfk.no
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto =
| gjatësia =
}}
'''Sør-Trøndelag''' është një [[Qarqet e Norvegjisë|qark]] në [[Rajonet e Norvegjisë|rajonin]] [[Trøndelag]] në [[Norvegji]]. Qarku ka një sipërfaqe 18855.76 &nbsp;km² dhe popullsi 297366 banorë<ref>[http://www.ssb.no/folkendrkv/2012k2/tabeller.html Të dhëna statistikore mbi popullsinë e komunave të Norvegjisë.]</ref>.
 
== Referenca ==