Ndryshimi mes inspektimeve të "Staphorst"

No change in size ,  4 vjet më parë
rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q10021 (translate me))
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Staphorst vlag.svg
| stema_figura = Staphorst wapen.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Staphorst
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 0522
| www = www.staphorst.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0180 (2009).svg
| gjatësia = 6.2
}}
'''Staphorst''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Overijssel]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 135.7 &nbsp;km² dhe popullsi 16154 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. Staphorst është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==
{{Provinca Overijssel}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Komuna në Overijssel]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Overijssel]]