Ndryshimi mes inspektimeve të "Stede Broec"

No change in size ,  4 vjet më parë
rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9962 (translate me))
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Stede-Broec vlag.png
| stema_figura = Stede-Broec wapen.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Bovenkarspel
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 0228
| www = www.stedebroec.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0532 (2009).svg
| gjatësia = 5.2252778
}}
'''Stede Broec''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Hollanda e Veriut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 16.42 &nbsp;km² dhe popullsi 21268 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Bovenkarspel]] është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==
{{Provinca Hollanda e Veriut}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Komuna në Hollanda e Veriut]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Hollanda e Veriut]]