Dallime mes rishikimeve të "Súdwest-Fryslân"

No change in size ,  6 vjet më parë
rregullim i sintaksës
(current CoA)
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Súdwest Fryslân vlag.svg
| stema_figura = Súdwest Fryslân wapen nieuw.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = [[Sneek]]
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 0514, 0515
| www = www.gemeentesudwestfryslan.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 1900 (2011).svg
| gjatësia = 5.5444
}}
'''Súdwest Fryslân''' është një qytet dhe [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Friesland]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 813.05 &nbsp;km² dhe popullsi 82000 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Sneek]] është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==
{{Provinca Friesland}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Komuna në Friesland]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Friesland]]