Dallime mes rishikimeve të "Westvoorne"

No change in size ,  6 vjet më parë
rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Skeda Westvoorne.svg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Krd)
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Flag of Westvoorne.svg
| stema_figura =
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Rockanje
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 0181
| www = www.westvoorne.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0614 (2009).svg
| gjatësia = 4.066388
}}
'''Westvoorne''' është një qytet dhe [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Hollanda e Jugut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 97.52 &nbsp;km² dhe popullsi 14072 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Rockanje]] është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==
{{Provinca Hollanda e Jugut}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Komuna në Holandën e Jugut]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Holandën e Jugut]]