Dallime mes rishikimeve të "Aleksandër Obrenoviqi"

Kategoritë
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(Kategoritë)
I dobët për veprim dhe i afërt me politikat politikat [[Austria|austriake]], kjo dhe martesa e tij me Draga Mashin-in ishte arsyet për një ''betim zyrtarë'' të [[Doktrina e shenjtë serbe|Doktrinës së shenjt serbe]] kundër tij, doktrinë e cila edhe i vrau që të dy.
 
[[Kategoria:Serbë]]
[[Kategoria:Lindje 1876]]
[[Kategoria:Vdekje 1903]]
[[Kategoria:Mbretër]]
[[Kategoria:Serbë]]
Anonymous user