Ndryshimi mes inspektimeve të "Korça"

105 bytes removed ,  4 vjet më parë
{{div col|3}}
*[[Thoma Abrami]], poet dhe aktivist i [[Rilindja Kombëtare|Rilindjes Kombëtare]]
*[[Irdi Agastra]] biznesmen, i njohur per bamiresine e tij.
*[[Servet Tefik Agai]] futbollist, golashënuesi më i mirë i [[Kategoria e Parë 1931|kampionatit të katërt]] të [[Superliga shqiptare|Superligës shqiptare]].
*[[Anton Athanasi]], biznesmen multimilioner dhe filantropist.
*[[Anastas Avramidhi-Lakçe]] (1821–1890) biznesmen dhe bamirës.
Anonymous user