Ndryshimi mes inspektimeve të "Ideologjia"

358 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
* Veprim publik për realizimin e programit, dhe
* Manifestimi i rrolit të posaçëm të individit.
 
1-FJALA-Ideologji politike:-> Sistem koherent idesh qe jep bazen per veprimin politik te organizuar , me qellim ruajtjen , ndryshimin , ose permbysjen e sistemit eksiztues te marredhenieve te pushtetit.
TE GJITHA IDOLOGJITE:
(a)Pershkruajne sistemin ekzistues
(b)Modelojne te ardhmen e deshiruar
(c)Tregojne si mund dhe si duhet te behen ndryshimi politik
 
{{cung}}
Anonymous user