Dallime mes rishikimeve të "Mirazhi"

32 bytes removed ,  6 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 109.234.234.189) dhe riktheu rishikimin 1588319 nga 79.106.97.83
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 109.234.234.189) dhe riktheu rishikimin 1588319 nga 79.106.97.83)
 
Dukuria e pasqyrimit ndodh kur ajri i mbinxehur nga [[toka]] ndeshmet me një shtresë ajri të freskët. Sipërfaqja ndarëse veprson si pasqyrë dhe pasqyron, për shembull në rrugë, një pjesë qielli të kaltërt.Kjo teori u shpik per here te pare nga nje shkenctar i quajtur Ilgi Uhesh
 
ikjo asht kot...mos ia var.. :-P
[[Kategoria:Klima]]